Otobüs Seyahatlerinizi Keyifli Hale Getirin

Keyifli Seyahatin Yolları

Ve otobüs seyahatlerinin en güzel yanına geliyoruz. Camdan dışarıyı izlemek.. bunu bilen bilir bu yolculuklarda uzun uzun dışarıyı izlemek insana terapi gibi gelir. Bu keyfi terapiyi bu seyahatlerle yapmak hem kolay hem ücretsiz. Gündelik yaşamda fırsat bulamayıp rafa kaldırdığımız tüm düşünceleri bu yolculuklarda düşünmeye bolca vaktimiz oluyor.

Bu uzun otobüs yolculuklarının en güzeli aktivitesi kitap okumak. Hem zihninizi hem bedeninizi seyahatlerinizde dinledirmek istiyorsanız kitap okumak en vazgeçilmez aktiviteniz olabilir. Psikolojik olarak kitap okumak insan zihnini olumsuz düşüncelerden arındırıp, stresinizi azaltıp size her anlamda iyi hissedebileceğiniz bir fayda sağlıyor. Biz sizin için okumanızı tavsiye ettiğimiz kitapları derledik, bundan sonrası size kaldı artık.

  • 1) 1984-George Orwell: "Gerilimli anlarda insanın bir dış düşmana karşı değil de, hep kendi bedenine karşı savaştığını fark ediyordu.”
  • 2) Fareler ve insanlar - John Steinbeck: "Bizim gibileri, yani çiftliklerde ırgat olarak çalışanlar, dünyanın en yalnız adamlarıdır. Aileleri yoktur. Hiçbir yere ait değildirler. Çiftliğin birine kapılanır, kısmette ne varsa cebe indirirler. Sonra kente gidip o paranın dibine darı ekerler. Bundan sonra yapacakları ilk iş, başka bir çiftliğin kapısını çalıp kuyruk sallamak olur. Hayattan bekledikleri hiçbir şey yoktur. "
  • 3)Bülbülü Öldürmek - Harper Lee: "Basit bir sırrı öğrenirsen her türlü insanla anlaşman kolaylaşır, Scout. Bir insanı anlayabilmek için o insanın baktığı açıdan bakmayı becerebilmelisin. Kendini onun yerine koyup her şeyi onun gördüğü gibi görmelisin.”
  • 4) Seyir - Piraye: "bir kadın nasıl olur da böyle bir adamı sevebilir ? onu değiştirmeye çalışmakla uğraşabilir ? adam umutsuz vaka. hadi diyelim değişti, senin bu değişim sürecinde aldığın darbeleri, katlandığın o sevgisizliği ne ile besleyebilirsin. insan kendine nasıl böyle bir kötülüğü yapabilir… gerçek bir hikayeymiş sözde. aklım almıyor gerçekten, benim düştüğüm hataya düşmeyin ve almayın böyle kitapları az biraz feminist ruhunuz varsa okuyamıyorsunuz zaten."
  • 5) Fink - Murat Menteş: "Herkesin üç kişiliği vardır; ortaya çıkardığı, sahip olduğu ve sahip olduğunu sandığı."
Otobüs Seyahatlerinizde Yanınıza Almanız Gereken 5 Kitap

Bir çaydan çok fazlası olduğunu kenti gezdiğinizde siz de net bir biçimde göreceksiniz. Kenarında butik işletmelerin hepsi birbirinden özgün ve güzel. Porsuk Çayı görülecek yerler arasında ilk sıralarda.

Odun Pazarı

Odun Pazarı tam anlamı ile kent ile özdeşleşmiş bir yerdir. Başka bir kenttir. Tarihi dokusu ile uzun uzun gezilebilir ve eğer kişi kendisini yorgun hisseder ise o zaman butik bir işletmeye girip yöresel lezzetleri deneyimleyebilir.

Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı

Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı da içinde yer alan restoran ve cafeleri ile park olgusuna başka bir boyut getirmiştir ama bunun yanı sıra park içinde yer alan Masal Şatosu hem çocuklara hem de ailelere hitap eder.

Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi özellikle cama ilgi duyanların gözlerinin kamaşacağı muhteşem bir müzedir. Cam önemli hayranlıkla görülebilecek eserler vardır. Mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi Aşık Veysel’den Orhan Gencebay’a kadar birçok önemli ismin olduğu bir balmumu müzesidir.

Tülomsaş Müzesi (Devrim Arabaları Müzesi)

Tülomsaş Müzesi (Devrim Arabaları Müzesi) Türk Cumhuriyet tarihinde yapılan ilk araba olan adı Devrim olan arabanın sergilendiği bir müzedir. Bu müzeye gidip Devrimi kendi gözleriniz ile bizzat görebilirsiniz.

Lületaşı Müzesi

Eskişehir denilince akla gelen ilk objelerin başında lületaşı gelir. İşte Lületaşı Müzesi de 400 sayısından fazla lületaşının sergilendiği birbirinden önemli sanatçıların eserlerinin olduğu aynı zamanda hediyelik eşya mağazası da olan bir müzedir.